اجاره ژنراتور برای ماینر و بیت کوین ( تعرفه برق سال 1400 و مجوز ماینینگ ) - ⚡ دیزل پارسیا

اجاره ژنراتور برای ماینر

اجاره ژنراتور برای ماینر

در سال‌های اخیر و با افزایش ناگهانی قیمت بیت کوین ، سرمایه گذاری برای ماینینگ و ماینر که به استخراج این ارز دیجیتالی گفته می‌شود جذاب‌تر از گذشته شده است.

مهم‌ترین مشکل برای این کار سودآور، تامین برق دستگاه‌های ماینر می‌باشد که به دلیل نیاز به پردازش توان مصرفی بسیار بالایی دارند.

در این مقاله نگاهی خواهیم کرد به تعرفه و قیمت برق برای ماینر و همچنین در ادامه به معرفی ژنراتور های مناسب برای تولید برق خواهیم پرداخت.

دیزل پارسیا توصیه می‌کند قبل از اقدام به اجاره ژنراتور و خرید دستگاه‌های ماینر حتما مجوزهای قانونی را اخذ نمائید.

آیا مجوز استفاده از برق برای ماینر صادر می‌شود؟

با توجه به توان محدود شبکه سراسری برق و همچنین افزایش تصاعدی تعرفه برق در قبوض مصرفی و مخالفت شرکت توانیر و افزایش خاموشی‌ها، استفاده از این امکان نیاز به مجوزهای بسیار سخت گیرانه ای دارد.

همچنین برای راه اندازی و ماینیگ ، نیاز به آمپر بسیار بیشتری از کنتور های خانگی می‌باشد که عملا امکان استفاده از برق خانگی را برای دستگاه‌های تولید بیت کوین را با مشکل مواجه خواهد کرد.

در این شرایط برخی از کارگاه‌های صنعتی، با استفاده از بخشودگی‌ های تعرفه برق اقدام به نصب ماینر غیر قانونی و بدون مجوز کرده اند که هر روزه رسانه‌ها  خبر از کشف و تعطیلی این کارگاه‌ها می‌دهند.

آیا استخراج بیت کوین در ایران قانونی است؟

دولت به دلایلی، از جمله مقابله با تحریم ها از آبان 98 به صورت رسمی برای مراکز ماینینگ تعرفه برق جداگانه ای تصویب و ابلاغ کرد که این موضوع نشان از به رسمیت شناختن این فعالیت در کشور است.

تعرفه برق برای ماینر چقدر است؟

در ابتدای سال 1400 هزینه تعرفه برق ماینیگ با افزایش دو برابری  از 965 تومان به 1657 تومان رسید.

قبض برق 40 میلیاردی منتسب به شرکت سرمایه گذاری ایران و چین در منطقه ویژه اقتصادی در رفسنجان کرمان

همچنین طبق قوانین وزارت نیرو و در جهت مقابله با خاموشی‌ها، روزهای سال به 3 دسته مختلف تقسیم می‌شود و در دوره اوج بحرانی که حداقل مدت زمان این دوره 13 روز (300 ساعت) پیش بینی شده است تولیدکنندگان و بهره برداران دستگاه‌های استخراج رمز ارز موظف به خاموش کردن دستگاههای خود می‌باشند.

همچنین در دوره محدودیت دار که حدودا 112 روز از سال را شامل می‌شود قیمت برق هر کیلووات با ضریب 2 محاسبه می‌شود و در مابقی روزهای سال که حالت عادی دارد این تعرفه با ضریب نیم محاسبه می‌شود.

به صورت خلاصه اگر بخواهیم به تعرفه برق برای ماینر بپردازیم بجز 13 روز خاموشی در تابستان و روزهای گرم سال هر کیلووات 3300 تومان و در سایر روزها با قیمت 860 در اختیار سرمایه گذاران این صنعت قرار خواهد گرفت.

اجاره و خرید ژنراتور برای ماینر

استفاده از ژنراتور برای تامین برق یکی از روش های قابل استفاده و جایگزین برق سراسری می‌باشد. در این روش برای کوتاه مدت می‌توانیم از اجاره ژنراتور و در بلند مدت خرید ژنراتور برای ماینینگ می‌تواند کارگشای سرمایه گذاران محترم باشد.

چه نوع ژنراتور برای ماینر بهتر است؟

برای پاسخ به این پرسش و اگر محدودیت های مالی را در نظر نگیریم پاسخ قطعی به آن ژنراتور گازی (که به گاز ژنراتور و ژنراتور گازسوز هم شناخته می‌شود) است.

در خرید ژنراتور گازی اگرچه با قیمت تقریبا دوبرابری در مقایسه با نوع دیزل ژنراتور مواجهه خواهیم شد اما هزینه سرویس و قطعات مصرفی در آن بسیار کمتر از نوع ژنرتور دیزلی می‌باشد (در حدود یک سوم) که این موضوع می‌تواند در بلند مدت بسیار قابل توجه باشد.

مقدار مصرف گاز در ژنراتورهای گازی برای هر 1 مگابایت برق تولید شده معادل 200 متر مکعب در ساعت می‌باشد. و برای این منظور نیاز به تامین و استفاده از ایستگاه گاز و مجوز از اداره گاز خواهیم داشت.

فروش و اجاره ژنراتور دائم کار برای ماینر

از آنجا که ماهیت دستگاه‌های استخراج رمز ارز به صورت دائمی و همیشگی است و دستگاه‌های ژنراتور دائم کاری در دنیا وجود ندارد و برای سرویس ، استرحت و افزایش طول عمر ژنراتور ها در هر 8 تا 9 ساعت نیاز به خاموشی آنها می‌باشد پیشنهاد می‌شود از 2 دستگاه برای انجام و فعالیت های دائمی 24 ساعته استفاده شود.

برای دریافت لیست قیمت فروش ژنراتور های گازی و دیزل ژنراتور و همچنین مشاوره برای اجاره دیزل ژنراتور می‌توانید با دیزل پارسیا در ارتباط باشید.

آیا استخراج بیت کوین در ایران قانونی است؟

بله! از آبان 98 هیات دولت و وزارت نیرو مصوبه تعرفه ویژه بهای برق برای فعالیت‌های ماینینگ را تصویب و آن را به رسمیت شناخته اند

تعرفه برق در سال 1400برای ماینر چقدر است؟

در ابتدای سال 1400 هزینه تعرفه برق ماینیگ با افزایش دو برابری از 965 تومان به 1657 تومان رسید. این تعرفه با ضرایب 2 و نیم درصدی طی ماه های مختلف در سال اعمال می‌شود

کدام ژنراتور برای ماینر بهتر است؟ دیزل ژنراتور یا گاز ژنراتور؟

در خرید ژنراتور گازی اگرچه با قیمت تقریبا دوبرابری در مقایسه با نوع دیزل ژنراتور مواجهه خواهیم شد اما هزینه سرویس و قطعات مصرفی در آن بسیار کمتر از نوع ژنرتور دیزلی می‌باشد (در حدود یک سوم) که این موضوع می‌تواند در بلند مدت بسیار قابل توجه باشد

One thought on “اجاره ژنراتور برای ماینر

  1. اشتراک ها: قطعی برق در تابستان 1400 ؟ (راهکار تامین برق صنایع با دیزل ژنراتور) دیزل پارسیا

  2. عباسی میگوید:

    قیمت ژنراتور گازی برای ماینینگ رو میخواستم و اینکه چه مدل و برندهایی موجود دارید برای تولید1 مگابایت برق

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *